
Lasten ja nuorten hyvinvointiin, osallisuuteen ja tulevaisuuteen liittyvät aiheet ovat asialistalla, kun Huittisissa istutaan vaalipaneelissa tiistaina 11.3.
Kirjaston lehtilukusalissa pidettävässä paneeliin ovat ilmoittautuneet ehdokkaat Aino Kylälehtonen keskustasta, Niklas Mattila kokoomuksesta, Sisko Sarjomaa vasemmistoliitosta, Susanna Visuri perussuomalaisista, Katja Leino-Murtojärvi sdp:stä sekä Henrik Öling Liike Nytistä.
Paneelin juontavat Maikki Helminen kaupungin nuorisopalveluilta ja nuorisovaltuustoa edustava Moona Sihvonen.
Kaikille avoimen tilaisuuden järjestävät Huittisten 4H-Yhdistys, nuorisovaltuusto, Sataopisto sekä kaupungin nuorisopalvelut ja kirjastopalvelut.
Ennen iltakuutta alkavaa paneelia tapahtuu kirjaston Talli-tilassa. Siellä järjestetään 16.30 alkaen 4HYritysAreena, jossa nuoret 4H-yrittäjien esittelevät toimiaan.
Tapahtumatiedot
Vaalipaneeli Huittisten kirjastossa ti 11.3. klo 18