Ladataan ilmoitusta
Huittinen 31.8.2023 16:45Tilaajille

Joutsenten reitiltä tukea seniorikuntoiluun ja historian tallentamiseen

Toteutetaan Nuoriso- ja Seniori-Leader -hankkeina.

Joutsenten reitin hallitus käynnisti yhdistyksen historian neljännen EU-rahoituskauden hakemuskäsittelyn. Viime kaudella 2014–2022 hallitus käsitteli yhteensä 422 hankehakemusta. Hallitus ja toimihenkilöt kuvattiin elokuun kokouksen yhteydessä Lauhan Kanoottivuokraamon rantatöyräällä Kokemäenjoen rannalla. Kuva: Joonas Eklöf
Joutsenten reitin hallitus käynnisti yhdistyksen historian neljännen EU-rahoituskauden hakemuskäsittelyn. Viime kaudella 2014–2022 hallitus käsitteli yhteensä 422 hankehakemusta. Hallitus ja toimihenkilöt kuvattiin elokuun kokouksen yhteydessä Lauhan Kanoottivuokraamon rantatöyräällä Kokemäenjoen rannalla. Kuva: Joonas Eklöf

Elokuun lopulla koolla ollut Leader Joutsenten reitin hallitus päätti tukea viittä Nuoriso- ja Seniori-Leader -hanketta. Tuki toteutetaan neljän kunnan omarahoituksella.

Tilaajalle

Haluatko lukea koko artikkelin?

Artikkeli on luettavissa Lauttakylä-lehden tilaajille. Voit tilata myös vuorokauden lukuoikeuden kaikkeen lauttakyla.fi sisältöön 3 eurolla.

Voit uusia aiemman tilauksesi käden käänteessä kirjautumalla ensin OmaLauttakylä-palveluun omalla tunnuksellasi.

 

Lue lisää

Paikalliset uutiset diginä - nyt vain 72 e/vuosi.

Tilaa