Ladataan ilmoitusta
Vampula 4.9.2020 08:16Tilaajille

"Isän pöllöä ei polteta"

Esine on enemmän kuin ulkonäkönsä. Se on tarinoiden kyllästämä.

EL Vampulan yhdistyksen kesäkokoontumisessa pääosassa olivat lempiesineiden tarinat. Leena Hosike-Punnan (vas.) ja Ritva Rantalaisen esineet olivat jalkineita. Raimo Välilän kädessä on ”matkalippu” tietokonenörttien maailmaan. Kuva: Minna Karru
EL Vampulan yhdistyksen kesäkokoontumisessa pääosassa olivat lempiesineiden tarinat. Leena Hosike-Punnan (vas.) ja Ritva Rantalaisen esineet olivat jalkineita. Raimo Välilän kädessä on ”matkalippu” tietokonenörttien maailmaan. Kuva: Minna Karru
Minna Karru

Veikko Ala-Viikarin kädessä oli musta kumipallo.

Tilaajalle

Haluatko lukea koko artikkelin?

Artikkeli on luettavissa Lauttakylä-lehden tilaajille. Voit tilata myös vuorokauden lukuoikeuden kaikkeen lauttakyla.fi sisältöön 3 eurolla.

Voit uusia aiemman tilauksesi käden käänteessä kirjautumalla ensin OmaLauttakylä-palveluun omalla tunnuksellasi.

 

Lue lisää

Paikalliset uutiset diginä - nyt vain 72 e/vuosi.

Tilaa